Jan Aarts geïnstalleerd als nieuwe CDA-Wethouder

Jan Aarts geïnstalleerd als nieuwe CDA-Wethouder

Op 24 augustus was het dan zover; Jan Aarts is officieel geinstalleerd als wethouder van onze gemeente. Er zijn een paar kleine aanpassingen in zijn portefuille maar grotendeels is het dezelfde gebleven als die Marjon de hoon had. Ook is Jan eerste locoburgemeester geworden. Hem wacht een mooie maar zware taak. De hele transformatie is in gang gezet maar moet nog landen in de gemeenschap en duidelijk is dat niet alles feilloos loopt. Een groot gedeelte wordt in samenwerking met andere gemeenten uitgevoerd. Dat vraagt om extra aandacht omdat niet alle gemeenten in het verleden op dezelfde manier hebben gewerkt en er ook andere ideeen waren hoe iets op te lossen. Het is moeilijker om iets af te leren dan om iets te leren. Het gaat Jan zeker lukken en het hele project is ook een mooie opmaat voor de regiegemeente structuur waar we graag naar toe willen. Ook dan zal er intensief met andere gemeenten moeten worden gedeeld en gewerkt.

Er komt een drukke periode aan; de begroting moet weer worden vastgesteld. Er zijn altijd veel meer wensen dan mogelijkheden en dat betekent moeilijke afwegingen maken en nog moeilijker kiezen tussen wat moet en wat kan. En als er niet kan wat moet dan moet er maar wat kan. Onze fractie raak steeds beter ingespeeld. We hebben een heleboel talent in onze club en het is fijn te zien hoe de nieuwe mensen zich ontwikkelen. We mogen daar als CDA buitengewoon trots op zijn. De uitstraling is opbouwend, positief, betrokken, betrouwbaar en dynamisch. Dat heeft onze gemeente ook nodig voor de toekomst. Waar problemen zijn, moeten en oplossingen komen. De eerste tekenen van economisch herstel zijn er, merken we dat in Zundert? De vraag gaat zeker komen of we als gemeente vluchtelingen op willen vangen? Gaat het TreePort centrum er definitief komen? Als de randweg open gaat, hoe gaat de verkeersafwikkeling in de Prinsenstraat lopen? Is het van Gogh jaar een eenmalige happening of blijven er bezoekers komen?

Genoeg vragen die op ons afkomen. Het wordt een warm najaar.

 

Reg Nelemans

Voorzitter CDA Zundert

 

Veronique Nouws